Dom Pomocy Społecznej Opoka

Podświetlona Arena Gliwice o zmroku
Strona Głowna / Zakres działania

Zakres działania

Dom Pomocy Społecznej "OPOKA" zapewnia całodobową opiekę osobom, które z różnych przyczyn nie są w stanie funkcjonować w swoim środowisku.
Osobom wymagającym całodobowej z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, nie mogącym samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu, przysługuje podmiotowe prawo do umieszczenia w domu pomocy społecznej. 
Osoby ubiegające się o zapewnienie całodobowego wsparcia maja prawo do skierowania i umieszczenia w domu pomocy społecznej niezależnie od poziomu zamożności.
Osoby zainteresowane zamieszkaniem w Domu Pomocy Społecznej powinny zgłosić się do pracownika socjalnego właściwego dla rejonu zamieszkania. Wpisane na listę osób oczekujących na przyjęcie do Domu pomocy Społecznej  dla osób przewlekle somatycznie chorych jest dokonywane po skompletowaniu pełnej dokumentacji oraz uzyskaniu kwalifikacji do tego typu domu potwierdzonej zaświadczeniem lekarskim.


Placówka jest przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych i pozbawiona barier architektonicznych. Mieszkańcy mieszkają w pokojach jedno, dwu lub trzyosobowych. Do ich dyspozycji pozostają inne pomieszczenia Domu: jadalnia, pokoje dziennego pobytu, sala terapeutyczna i rehabilitacyjna.

Metryczka informacji
Podmiot udostępniający informacjęDom Pomocy Społecznej Opoka
Informację wytworzył lub odpowiada za treśćAnna Tomecka
Data wytworzenia informacji2020-06-04 14:15:02
Informację wprowadził do BIPAnna Tomecka
Data udostępnienia informacji w BIP2020-06-04 14:15:02
Rejestr zmian dokumentu
Lp.Typ operacjiImię i nazwiskoData operacji
1Modyfikacja StronyAnna Tomecka2020-07-30 13:08:46
2Modyfikacja StronyAnna Tomecka2020-09-10 10:22:06